Égető Tímeával, az IFUA Nonprofit Partner tanácsadójával beszélgettünk arról, hogy ő, külső tanácsadóként, miben látja a KézenFogva Alapítvány erősségét.
Tímea, mióta foglalkozol menedzsment tanácsadással?
2007-től. Az első években a for-profit szektorban tevékenykedtem. A gyermekek születésével fordultam a civil szektor felé. Ez egy teljesen más világ, sok szempontból ember közelibb. Nagyon jól érzem magam ebben a közegben. A civil szervezetek rendkívül hálásak minden pozitív változásért. Annak is örülök, amikor egy-egy tanácsadási folyamat nyomán látványos eredményeket érünk el.
Mi volt a feladatod a KézenFogvánál?
Először átvilágítottuk az egész Alapítványt többek között az erősségek és gyengeségek feltárásával. Megfigyeltük a belső működést és javaslatokat tettünk a javítására, pl. a feladatok elosztása vagy a vezetői működés területén. Segítettünk az Alapítványnak egy erős szakmai és belső működési stratégia kialakításában. Azóta az Alapítvány folyamatosan aktualizálja a terveket a környezeti változásoknak megfelelően.
Miben látod a tudatos szervezettség és felépítés előnyeit?
Sok magyar civil szervezetet a főleg a lelkesedés visz előre és kevéssé marad idejük és energiájuk a belső, szervezeti működésükre koncentrálni. Pedig a strukturáltság és a tudatos építkezés hatékonyabbá teszi a fő feladat ellátását is: a segítségnyújtást – a KézenFogva esetében – fogyatékos embereknek.
Melyik a kedvenc KézenFogvás szakmai programod?
Különösen fontosnak tartom a fogyatékos emberek elfogadására és jobb megértésére irányuló programokat, pl. a fiataloknak szóló Fogadd el, fogadj el programot, illetve a munkahelyi érzékenyítést.