HTML

Támogasd munkákat!

Add adód 1%-át a KézenFogva Alapítványnak! Adószám: 18050495-2-43

További adományt az alábbi számlára utalhatsz: Bankszámla szám: 11991102-02135012

Rólunk

Azoknak segítünk, akik kérni sem tudnak. A fogyatékos emberek ügye a mi ügyünk! A KézenFogva Alapítvány 1993 óta küzd azért, hogy a fogyatékos emberek is egyenlő jogú tagjai legyenek a társadalmunknak.

Kézenfogva Alapítvány a Facebook-on

Történetek fogyatékos emberekkel, emberekről és emberekért

2014.02.10. 11:38 K+F

Egy mosolytól a kedves szavakon át az aktív tettekig

A KézenFogva Alapítvány e heti vendége Zsédenyi Adrienn. Az énekesnő maga is szívén viseli a fogyatékos emberek ügyét és tevékenyen közreműködött az alapítvány legújabb kisfilmjének megvalósításában is. A reklámfilmhez saját dalát, a Hétköznapi  mennyország című számot ajánlotta fel.

adri-kf.jpg

Sorozatunkban ismert emberek véleményére vagyunk kíváncsiak: ők vajon mit gondolnak a fogyatékos emberek helyzetéről, lehetőségeikről? Minden vélemény hozzátesz valamit a megoldáshoz, ötletet ad, felhívja a figyelmet egy problémára vagy információval gazdagít.

"Sérültnek születni, azzá válni lehet feladat, áldás, szerencsétlenség, kiváltság, átok. S hogy melyik, az az adott sérültet körülvevő embereken, a családon és a társadalmon múlik."
(Böszörményi Gyula) 

KF:- Adrienn, neked mi jut eszedbe a fenti idézetről?

Zséda: Az, hogy egy társadalom maximálisan elfogadja a sérült, fogyatékkal élő embereket, mindannyiunk közös feladata, ugyanakkor saját felelősség is! A legnagyobb gond sokszor éppen az, hogy kollektív felelősségről beszélünk és másoktól várjuk a megoldást. Mindeközben elfeledkezünk arról, hogy megnézzük, mi magunk mit tehetünk, hogy másoknak jobb legyen. Ehhez rengeteg eszközünk lehet: egy mosolytól, a kedves szavakon át az aktív tettekig. Talán az a legnehezebb ebben a folyamatban, hogy mások nehézségeit szeretjük nem észrevenni, inkább a homokba dugjuk a fejünket. Ehelyett meg kellene nyitnunk a lelkünket és odafigyelni, hogy miben nyújthatunk másoknak segítséget. A társadalom hozzáállását megváltoztatni egy generációkon átívelő folyamat. Éppen ezért példát kell mutatnunk a gyerekeinknek figyelmességből, segítőkészségből. A toleranciára nevelést nem lehet elég korán kezdeni, de hiszem, hogy az, aki pozitív példákat lát maga körül, képes lesz rá, hogy jobbá tegye mások életét.

KF: - A KézenFogva Alapítvány 1993 óta dolgozik egy befogadó társadalomért, melyben a fogyatékos emberek képesek méltósággal élni a mindennapjaikat. Neked milyen tapasztalataid vannak a  fogyatékos emberek boldogulásáról? Van esetleg személyes érintettséged, családod, barátaid vagy ismerőseid kapcsán?

Zséda: Jó gyakorlatnak tartom, hogy egyre több óvodában, iskolában befogadják a fogyatékos gyerekeket. Ez mindenkinek jót tesz: egyrészt csökkenti a betegségtudatot, a többieket pedig toleranciára, megértésre tanítja. Többször léptem már fel ilyen intézményben, és aki volt már hasonló helyzetben, jól tudja, mennyi szeretetet, őszinteséget tudnak adni ezek az emberek.

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://kezemfogva.blog.hu/api/trackback/id/tr935807431

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása